Jak hledat ubytování v Anglii

Jak nejefektivněji hledat studentské ubytování v Anglii

  • Facebookové skupiny - Pokud sháníš privátní ubytování, facebook je jednou z nejrozšířenějších možností. Najdeš tam množství nabídek přímo od pronajímatelů jakož i studentů, kteří za sebe hledají náhradu či někoho na spolubydlení.
  • Internetové portály - Nabízejí široké spektrum nabídek na sdílené bydlení, dlouhodobé či krátkodobé pronájmy. Pokud jsi již obdržel od školy dopis o přijetí a cestuješ za studiem, určitě si pár bytů ještě před odjezdem prohlédni.
  • Easyroomate - Portál s nabídkou na spolubydlení. Ještě před začátkem hledání vyplníš krátký registrační formulář, zadáš podle filtru své požadavky a můžeš se pustit do hledání. :)
  • Koleje - Téměř každá škola v UK nabízí možnost ubytování na koleji. Tato forma ubytování je o něco dražší než privátní bydlení, na druhé straně však nabídka zahrnuje nábytek či vybavení v kuchyni. Pokud máš o toto ubytování zájem, prohlédni si stránky vybrané školy.
  • Couchsurfing / Airbnb - V případě, že Ti nevyšla ani jedna z uvedených možností, máš ještě stále možnost najít místo pro dočasné bydlení! Couchsurfing je platforma, kde lokální lidé nabízejí místo na pár dní úplně zdarma. Tím nejen získáš čas na hledání, ale také ušetříš dost peněz. Další možností je Airbnb. Tato stránka funguje podobně jako Couchsurfing, akorát s poplatkem. Ceny za bydlení se liší dle nabídky a po příjezdu se můžeš s majitelem domluvit na výhodnější ceně v případě delšího pobytu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace